Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce gościły młodzież z sąsiednich krajów

W poniedziałek 6 czerwca 2022 roku, w ramach projektu Erasmus+, młodzież z Litwy, Słowacji, Niemiec i Polski odwiedziła Starostwo Powiatowe w Ropczycach.
Ciepłe powitanie w Ropczycach

Uczestnicy projektu zostali gorąco powitani przez Starostę Powiatu Witolda Darłaka, Wicestarostę Bernadetę Frysztak i Członka Zarządu Andrzeja Bączkowskiego. Młodzież ta w dniach 4-9 czerwca gościła w L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Czterdziestu uczestników miało możliwość nawiązania nowych przyjaźni, poznania kultury innych krajów oraz doskonalenia języków: angielskiego i niemieckiego.

Lokalnie i globalnie

Goście zwiedzili Rzeszów, Kraków i Ojcowski Park Narodowy. Podziwiali także widowisko teatralne „Biesy i Czady”, przygotowane przez Szkolny Teatr Cieni SKIA i oglądali wystawę w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej. Nasi sąsiedzi poznali również historię Ropczyc, omawiali temat „tożsamości europejskie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”, a także wzięli udział w zajęciach integracyjnych, podczas których wymienili się informacjami o sobie w poszukiwaniu podobieństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *