Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Bezinteresowanie pomgół seniorowi – okazało się, że 85-latek się zgubił

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ropczyc, który zaopiekował się starszym mężczyzną i przywiózł go na komendę. Zagubionego senior, który nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka, zauważył na jednej z ulic miasta. Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą wymagać pomocy. Możliwe, że nasza reakcja uratuje im życie.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Po godz. 17, do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosił się mieszkaniec naszego miasta, któremu towarzyszył starszy mężczyzna. Został on zauważony przez zgłaszającego w rejonie ul. 3-go Maja w Ropczycach. Senior wyglądał na zagubionego i zdezorientowanego, jednak nie wzywał pomocy. Nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka. Mężczyzna, obawiając się, że starszy pan sam nie będzie mógł trafić do domu, przywiózł go do ropczyckiej komendy.

Jak się okazało, 85-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, wymaga stałej opieki. O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania, policjantów wcześniej powiadomiła rodzina. Dzięki dużej empatii, którą wykazał się mieszkaniec Ropczyc, senior cały i zdrowy wrócił do domu.

Pamiętajmy! Okres jesienno-zimowy to szczególne wyzwanie dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też nieporadnych życiowo. Jeśli wiemy o osobach, którym może grozić wychłodzenie, lub widzimy taką osobę, zaalarmujmy służby – jeden telefon może uratować komuś życie.

źródło materiału KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *