Orzech promocje

Konkurs Poezji Patriotycznej w Gminie Ostrów

8 listopada 2023 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Ostrowie odbył się 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐭𝐚𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢 𝐏𝐨𝐞𝐳𝐣𝐢 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐢𝐨𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 “O wolności, jakżeś droga!” Konkurs organizowany był przez CKiB Gminy Ostrów pod patronatem Wójta Gmina Ostrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada.

W Konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół. Jury oceniło interpretację wybranego utworu, poprawność i ekspresję recytacji, stopień opanowania tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny i wyłoniło zwycięzców.

Laureatami Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „O wolności, jakżeś droga!” zostali:

  • 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐈 – Julia Tęczar z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece za recytację wiersza Władysława Bełzy “Legenda o garści ziemi polskiej”
  • 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐈𝐈 – Eliza Szerszeń z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie za recytację wiersza Waldemara Wilka “Wartości wolności”
  • 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐈𝐈𝐈 – Gabriela Haracz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bŁ. ks. Romana Sitki w Kamionce za recytację wiersza Jana Józefa Adamowicza “Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

Wyróżnienie otrzymała Daria Sokołowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie za recytację “Jednej chwili” Dariusza Malejonka.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone laureatom przez Wójta Gminy Ostrów 𝟏𝟏 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫. podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Kamionce.

zdjęcia FB Biblioteki w Gminie Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x