Orzech promocje

Kolejne podejście do uchwalenia budżetu powiatu. Czy tym razem radni doszli do porozumienia?

23 stycznia odbyła się sesja Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Podczas spotkania ponownie została poddana do dyskusji i głosowania uchwała budżetowa.

Przypominamy, że radni nie przyjęli budżetu na poprzedniej grudniowej sesji. Więcej na ten temat TUTAJ. Wtedy 11 radnych głosowało przeciw, ponieważ ich wnioski nie znalazły się w projekcie.

Na wtorkowej sesji przedstawiono autopoprawki do budżetu. Tym razem wszyscy radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem uchwały budżetowej.

W autopoprawce znalazły się dodatkowe środki otrzymane w ostatnich dniach z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowe drogi Lubzina-Okonin w kwocie 2 mln zł. Jednak najważniejszym punktem do przyjęcia budżetu, było zagospodarowanie 500 tys. złotych na budowę chodników w każdej gminie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Radni wnioskowali o budowę chodników w Będziemyślu, Wielopolu Skrzyńskim, Nawsiu, Niedźwiadzie, Ociece, Wiercanach i Iwierzycach. Początkowo powiat zarezerwował na ten cel 403 tys. zł, a pozostała kwota miała być dołożona po deklaracjach poszczególnych samorządów. Teraz udało się dołożyć 500 tys. złotych, które zostało przeniesione ze środków przewidzianych na promocję, środków przeznaczonych na spłatę odsetek od zaciągniętych kredytów oraz z tak zwanej rezerwy ogólnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
4 miesięcy temu

22 grudnia byķ pokaz niegospodarności syarosty. Nie zapewnił finansowania w projekcie budżetu dla chodników w Nawsiu,Niedźwiadzie,Wiercanach, Ociece i Będziemyślu. Radni wyrzucili więc ten bubel do kosza. Nie popisał sìę też propozycją autopoprawki. Zaroponował wykreślić 2 mln na inwestycję mostową w Nockowej. To oznaczało jednoczesną utratę kwoty 2 mln dotacji rządowej. Pod naciskiem rady starosta poprawił budżet i 23 stycznia budżet przeszedł. Dobrze, że zablokowano tą rażącą niegospodarniść włodarza powiatu.

z

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Pomimo braku budżetu urządzono zbyt wystawną galę sportu. Czy to jest w porządku? Ile wynosił koszt całkowity jej organizacji?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x