Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wyszła z domu pomimo kwarantanny

Ropczyccy policjanci od dłuższego czasu zaangażowani są w pomoc w zwalczaniu pandemii koronawirusa, dlatego też funkcjonariusze codziennie sprawdzają przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów. Większość mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego realizuje nałożone na nich obowiązki, jednak zdarzają się osoby, które lekceważąco podchodzą do obowiązujących zasad. Tak postąpiła mieszkanka Bystrzycy, która opuściła miejsce swojej kwarantanny.

Każdego dnia ropczyccy policjanci sprawdzają miejsca kwarantanny, co ma na celu ustalenie, czy wszystkie objęte nią osoby stosują się do jej zasad. Większość mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego do nałożonych na nich obowiązków z tym związanych podchodzi z należytą powagą, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. Wczoraj 77-latka, mieszkanka Bystrzycy wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Kiedy policjanci przyjechali sprawdzić, czy przebywa ona w miejscu zamieszkania, okazało się, że wcześniej je opuściła, tym samym łamiąc zasady kwarantanny.

W tej sprawie czynności prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują także służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, gdyż nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia nas samych i innych.

źródło: KPP Ropczyce

3 komentarze na temat “Wyszła z domu pomimo kwarantanny

  • 30 marca 2021 o 09:55
   Permalink

   No no straszne…😱 A 2 funkcjonariuszy 29/03 około godziny 18:50 przy banku PKO którzy przez ponad 30min pouczali strasząc 3 nastolatków może po 14-15 lat to jest ok??? 🤨

   Odpowiedz
   • 31 marca 2021 o 14:15
    Permalink

    Coz za odpowiedzialność ze strony tej 77letniej pani że opuściła swoje więzienie i postanowiła zażyc trochę ruchu. Straszne i oburzajace, przecież zapewne zrobiono jej pozytywnie test niewiadomej produkcji …jak wszystkie testy na covida i to za darmo( na koszt podatnikow) a ona niewdzieczna nie chce dac sie zamknąc w pomieszczeniu na 14 dni. Pragnę sprostować to nie więzienie..bo każdy więzień ma prawo do spaceru raz dziennie, a na kwaranntannie.. żadnych praw. Brawo za nadgorliwosc milicji, ludzie was za to będą kochać… tak jak za komuny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *