Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Szlachetna Paczka w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Zgłoś się i pomagaj!

Szlachetna Paczka to nie tylko “pudło rzeczy materialnych”… Chcesz wiedzieć co jeszcze?
Zapraszam do artykułu…

Szlachetna Paczka to wyjątkowy projekt mądrej pomocy rodzinom, działający w Polsce od 2001 roku. W naszym powiecie Ropczycko-Sędziszowskim Paczka działa od kilku lat. Obecnie Liderką naszego regionu jest Anna Glinka.

W obecnej Edycji pomagać będzie 9-cioro Wolontariuszy, jednak czekamy na każde ręce i serce chętne do działania wraz z nami.

Do projektu trafiają tylko i wyłącznie osoby, które nie z własnej winy, lecz przez ,,nieszczęśliwy los” znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie, które ofiarujemy ma pomóc takim osobom stanąć o własnych siłach. Świąteczne podarunki są tutaj tylko dodatkiem i miłym akcentem naszej współpracy z Rodziną.

Pomagamy i poznajemy się przez cały rok. W jaki sposób?

W dobie pandemii głównie jako Paczka Medyków. Chcemy budować świadomość, edukować, udzielać porad i wsparcia. Często wolontariuszami są lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy, czy inni pracownicy służby zdrowia.

Mamy też Paczkę Prawników.  Nie każdy ma też wiedzę potrzebną do załatwienia choćby z pozoru prostej sprawy. Praca prawników jest droga. Prawnicy-wolontariusze udzielają pomocy osobom, które znajdują się w problemach prawnych.

Działamy również jako Paczka Seniorów. Samotność ma wiele imion… Często osoby starsze, samotne, lub z rodziną na drugim końcu świata potrzebują drugiej osoby, by lepiej funkcjonować. Wtedy przychodzimy My – Wolontariusze, którzy chcemy zmienić, czyjś czarno-biały Świat, na kolorowy, którzy nie boimy się drugiego człowieka, którzy z chęcią dzielimy swój czas.

Zapraszamy mieszkańców regionu ropczycko-sędziszowskiego do Wolontariatu Szlachetnej Paczki

W ubiegłej edycji pomogliśmy 17 rodziną z Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego.

Chcesz zostać jednym z nas? Może już dawno o tym myślałaś/eś, ale ciągle było jakieś ale? Obawiasz się, czy wystarczy Ci czasu, lub czy poradzisz sobie z własnymi emocjami? Gwarantuję Ci, że tak. Tutaj nigdy nie zostaniesz sam, zawsze działamy wspólnie.

Wolontariat to świetna przygoda, wspaniali ludzie, moc pozytywnej energii i do tego masa dobrych uczynków! Dołącz do nas nie zwlekaj:https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/wolontariat-w-akademii/

A może znasz rodzinę w ciężkiej sytuacji? Nie zwlekaj… Zgłoś ją do programu: https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj

Zapraszamy także do śledzenia Facebooka Szlachetnej Paczki z Rejonu Ropczycko -Sędziszowskiego – link TUTAJ.

mat. nadesłany, tekst: Wolontariuszka Marzena Gawron.

Jeden komentarz na temat “Szlachetna Paczka w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Zgłoś się i pomagaj!

  • 15 grudnia 2021 o 15:39
    Permalink

    Szczytny cel i to się chwali, jednak weryfikacja uczestników czyli rodzin które dostają wsparcie jest nie dokładne, np. Pewna rodzina z Sędziszowa której syn chodzi z moja córką do klasy, dostała duze wsparcie ze szlachetnej paczki, jednak dla mnie to dziwne bo jej mąż pracuje na czarno w firmie budowlanej zarabia 6 tys. na czysto, na PIT brak dochodu bezrobotny, Ona na wychowawczym + 1500 zl na troje dzieci, ogólnie ma 5 dzieci, jednak dwoje już dorosłych, dom i garaz świeżo wybudowany bez kredytu, 3 samochody, 2 quady itp. ciagłe wsparcie od MOPSu, uważam że są dużo biedniejsze rodziny i one potrzebują wsparcia … jednak bywa inaczej … smutne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *