Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policjanci spotkali się z uczniami klas mundurowych

Ropczyccy policjanci spotkali się z uczniami klas o profilu mundurowym. Kadeci mieli okazję bliżej poznać policyjną służbę i dowiedzieć się o jej specyfice w poszczególnych wydziałach. Młodzież miała także okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie.

Od kilku lat klasy o profilach mundurowych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z pełnieniem służby w mundurze w tym m.in. policyjnym. Aby młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda taka służba, ropczyccy funkcjonariusze spotkali się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół im dr. Jana Zwierza w Ropczycach. Głównym tematem prelekcji było zapoznanie uczestników spotkania ze specyfiką policyjnej służby, a także omówienie struktury policyjnej formacji oraz główne zadania realizowane przez funkcjonariuszy różnych pionów.

Jako pierwsi głos zabrali asp. sztab. Jarosław Gieryk oraz asp. sztab. Grzegorz Ciosek, którzy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zapoznali uczestników spotkania ze sprzętem wykorzystywanym podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy drogówki.

Następnym prelegentem był st. sierż. Sebastian Żuczek, który omówił zagadnienia służby prewencyjnej, a także zademonstrował umundurowanie oraz wyposażenie policjantów pełniących służbę w patrolach interwencyjnych. Funkcjonariusz zapoznał także uczniów ze środkami przymusu bezpośredniego, z których funkcjonariusze niejednokrotnie muszą korzystać podczas przeprowadzanych interwencji.

Kolejną część spotkania stanowiła prelekcja mł. asp. Wojciecha Tobiasza, który przedstawił wymogi, jakie musi spełnić kandydat na funkcjonariusza oraz jakie są wymagane dokumenty i jak przebiega proces rekrutacji do służby.

Jako ostatnia głos zabrała nadkom. Dominika Oleś, która omówiła zagadnienia dotyczące służby w pionie kryminalnym i dochodzeniowo-śledczym. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. o śladach kryminalistycznych, a także sposobach ich zabezpieczania oraz prowadzeniu i dokumentowaniu czynności dochodzeniowo-śledczych.

Podczas spotkania był również czas na zadawanie pytań oraz dzielenie się wspólnymi uwagami na temat policyjnej służby. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jbpis
jbpis
2 lat temu

wstydza sie twarzy ze maja maski czy tego co robia w ostatnim czasie

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  jbpis

Przestrzegają przepisów, których ty też przestrzegaj!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x