Orech promocje

ŚWIADEK UNIEMOŻLIWIŁ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIERUJĄCEMU

Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 50-letni mężczyzna, który w Wielopolu Skrzyńskim kierował oplem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierujący, który wyjął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Przed godz. 12, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce interwencji pojechali funkcjonariusze. Jak się okazało, zgłaszający zauważył kierującego oplem, który wyjeżdżając z parkingu sklepu na drogę, poruszał się bardzo wolno.

Taki styl jazdy wzbudził u zgłaszającego podejrzenie, że kierujący oplem, może być pod wpływem alkoholu. Świadek wykorzystał moment, gdy kierowca zatrzymał się na chwilę na skrzyżowaniu i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki.

Przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. 50-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

źródło materiału KPP Ropczyce

3 komentarze na temat “ŚWIADEK UNIEMOŻLIWIŁ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIERUJĄCEMU

 • 23 października 2022 o 11:58
  Permalink

  Mocny zawodnik , a poseł Czarnecki jedynie miał 2” i zaliczył asfalt .

  Na poważnie brawo dla drugiego kierowcy , oby więcej takich postaw 💪

  Odpowiedz
 • 21 października 2022 o 12:02
  Permalink

  wielkie brawa dla czujnego kierowcy, przecież mógł kogoś zabić

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *