Bank Spółdzielczy w Ropczycach

PZL Sędziszów NIEODPŁATNIE pomaga w walce z koronawirusem!

Fabryka PZL Sędziszów, znana z produkcji filtrów do samochodów i maszyn rolniczych, skutecznie dołączyła do grona firm zaangażowanych w walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 o czym pisaliśmy także TUTAJ. Teraz wspiera lokalnie i przekazuje nieodpłatnie maseczki ochronne.

PZL Sędziszów przekazał dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach i Szpitala Powiatowego pw. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim, 750 maseczek ochronnych: 500 sztuk maseczek bawełnianych i 250 sztuk masek z aktywnym nano-srebrem. Maseczki otrzymali także policjanci z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, którzy także są narażeni na zakażenie COVID-19.

Co więcej sędziszowska firma przekazała 100 sztuk maseczek do Zakładu Karnego w Dębicy, które pomogą pracownikom na zachowanie szczególnych środków ostrożności w czasie epidemii koronawirusa. Zobacz film z wideokonferencji TUTAJ – materiał TV Sędziszów Młp.

PZL Sędziszów jeszcze na inne sposoby wspiera walkę z koronawirusem, bowiem wszedł w kooperację z najlepszymi szwalniami w Polsce, by technologię wytwarzania filtrów zaadaptować do produkcji maseczek ochronnych.

PZL Sędziszów S.A. przekaże również nieodpłatnie filtry kabinowe do pojazdów pogotowia ratunkowego działających na terenie województwa podkarpackiego.

Dziękujemy – PZL SĘDZISZÓW !!!

Zobacz także: Właściciel PZL Sędziszów S.A.- Spółka UNIMOT S.A przekaże 100 tys. testów na koronawirusa!

Źródło: (wg. mat. pras. Telewizja Sędziszów Młp., Starostwo Powiatowe w Ropczycach)

Zdjęcia: TV Sędziszów Młp., Starostwo Powiatowe

Jeden komentarz na temat “PZL Sędziszów NIEODPŁATNIE pomaga w walce z koronawirusem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.