Orech promocje

#BiegniemyDlaHubertaDrozda – kolejny bieg charytatywny w powiecie

Już za miesiąc odbędzie się kolejny charytatywny bieg w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jest to już trzecia część z pięciu zaplanowanych biegów. Tym razem trasa będzie biegła przez Gminę Iwierzyce.

Wyścig będzie w Gminie Iwierzyca, bo bohater tej edycji jest mieszkańcem Nockowej. Hubert Drozd walczy o życie, a przeciwnikami są złośliwy nowotwór i rzadka choroba genetyczna.

Kiedy i gdzie biegniemy?

Wydarzenie zaplanowane jest na 3 kwietnia 2022 roku w Wiercanach. Tak jak w poprzednich edycjach, każdy uczestnik podczas zapisu wpłaca opłatę wpisową, która w całości przekazywana jest na leczenie chłopca. Zapisać można się za pomocą TIMEKEEPER. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 kwietnia. Później będzie jeszcze możliwość zapisania się w dniu biegu.

Przewidziane są 2 trasy :

  • dystans 10000 m – 2x 5000 m start i meta:  parking Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wiercanach – 1 pętla
  • dystans 5000 m – 2x 2500m start i meta:  parking Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wiercanach –  1 pętla

Udział mogą wziąć także osoby poruszające się przy pomocy kijów nordic walking na dystansie 5000 m (2x 2500m) start i meta – parking Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wiercanach –  1 pętla.

Portal RRS24 objął wydarzenie patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegówe informacje o przebiegu wydarzenia oraz historia choroby Huberta poniżej.

Trochę słów o bohaterze biegu

Na stronie Stowarzyszenia Młodzi Aktywni – organizatora biegu – możemy przeczytać o historii choroby Huberta Drozda oraz o kosztownym leczeniu.

Hubercik od 03.03.2020 r. toczy walkę o życie z bezwzględnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór OUN, o najwyższym stopniu złośliwości. Leczenie rozpoczął w CZD w Warszawie, gdzie przeszedł operację usunięcia guza, 4 ciężkie cykle chemioterapii, 6 tygodniową radioterapię, które niesamowicie dzielnie, aczkolwiek bardzo ciężko znosił. Następnym etapem miała być chemia podtrzymująca przez rok czasu. Niestety rezonans kontrolny po zakończeniu naświetlań wykazał wznowę choroby. Lekarze z CZD chcieli przekazać Hubcia do hospicjum. Specjaliści za granicą również rozłożyli ręce. Rodzice biorąc pod uwagę dobrą kondycję chłopca i fakt, że kolejny rezonans z października 2020 r. nie wykazał progresji, nie zgodzili się na zakończenie leczenia. Mając na uwadze, że stan Huberta może się jednak pogarszać, poprosili o przeniesienie do USD w Krakowie. Tam Hubercik przez prawie rok czasu przyjmował chemię w cyklach co dwa tygodnie. Niestety w obrazie MRI z końca sierpnia 2021 r. stwierdzono kolejną progresję choroby, która wymusiła zmianę leczenia na dużo mocniejsze ( 3 rodzaje chemii na dobę, podawane przez 5 kolejnych dni). Hubercik przeszedł już wszystkie z czterech zaplanowanych cykli. Obecnie czeka na rezonanse, dzięki którym okaże się, czy udało się zatrzymać postęp choroby. Opcje leczenia w Polsce niestety się kończą.

Rodzice chcąc ratować swoje jedyne dziecko, wysłali ponownie dokumentację do Włoch oraz USA i z niecierpliwością czekają na odpowiedź. Dla Hubcia te dwa lata to ogrom trudnych doświadczeń, m.in.: częstych i niejednokrotnie bardzo długich pobytów w szpitalu, pobierania prawie przed każdym wyjazdem wymazów na Covid, mnóstwa wkłuć do portu na oddziale i żył w domu(co 2-3 dni, by wykonać kontrolne badania krwi), przyjmowania bardzo dużej ilości chemii i promieniowania, które uszkadzają również zdrowe komórki, i tego co najtrudniejsze- bólu, cierpienia, długotrwałej bezwzględnej izolacji, tęsknoty za domem, szkołą, normalnym życiem, które nie powinny być udziałem żadnego dziecka. Pomimo tego co przeszedł, nadal jest pogodnym, patrzącym z nadzieją w przyszłość chłopcem. Największym marzeniem Hubercika jest powrót do zdrowia i do szkoły, do rówieśników, za którymi bardzo tęskni. Jest niesamowicie dzielnym i wytrwałym wojownikiem. Będzie walczył o te marzenia, póki starczy mu sił. Pomóżmy mu w tej heroicznej walce.

Hubert Drozd walczy o życie. Jeśli chcielibyście wesprzeć chłopca, to wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104 z tytułem wpłaty: „Hubert Drozd”

Pomoc można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” należy wpisać imię i nazwisko: „Hubert Drozd”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.