CERTUS rozliczymy twój PIT

Mieszkaniec Nawsia odpowie za kradzież prądu

57-letni mieszkaniec Nawsia od dłuższego czasu kradł prąd z sieci energetycznej. Nielegalnie pozyskaną energią ogrzewał swój dom. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy, uzyskali informacje, że w jednym z domów na terenie miejscowości Nawsie, może dochodzić do kradzieży prądu. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 57-letni właściciel tej posesji, nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej, a pozyskaną w ten sposób energią, ogrzewał swój dom.

Policjanci ustalili, że ten proceder trwał od dłuższego okresu czasu. Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia, nielegalna instalacja została usunięta. Wkrótce 57-latek usłyszy zarzuty.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Pamiętajmy! Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzeniem instalacji elektrycznej, konsekwencją czego są pożary, a także porażenia prądem.

źródło materiału KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x